PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3323 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 6
Użytkowników online: 0
RSS

Prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy - Prawo telekomunikacyjne
Opcje newsa
Informacja prezesa PZK (SP7CBG)Koleżanki i Koledzy

W dniu 14 września br. Podkomisja Infrastruktury działająca pod przewodnictwem Pana posła Janusza Piechocińskiego zakończyła pierwszy etap prac nad projektem ustawy o zmianie ustawy - Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw (druk nr 627).

Na tym etapie prac uczestniczyły również organizacje związane z ruchem radioamatorskim: Polski Związek Krótkofalowców i Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Radioamatorskich.
Uważam, że nasz wspólny udział w posiedzeniach zakończył się sukcesem i pomimo, że nie wszystkie proponowane zmiany do zapisów Ustawy zostały przyjęte, to zostaliśmy zauważeni tak przez Panów posłów,  jak i przez stronę rządową. Zauważeni zostaliśmy do tego stopnia, że Pan poseł Janusz Piechociński zobowiązał stronę rządową, w tym przypadku Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej, do podjęcia w okresie najbliższych trzech miesięcy rozmów z organizacjami radioamatorskimi działającymi na terenie Polski. To wielka szansa dla nas, aby przedstawić własne propozycje i projekty odpowiednich aktów prawnych dotyczących ruchu radioamatorskiego, skonfrontować je z podobnymi wygenerowanymi przez stronę rządową i porozumieć się w sprawie nowych zapisów zadowalających obie strony.

W Polskim Związku Krótkofalowców odpowiednie prace już trwają, co widać między innymi w dyskusji prowadzonej na Liście ZG PZK i nie tylko. Proszę wszystkich krótkofalowców, którzy chcą  pomóc w opracowaniu naszych projektów o włączenie się do ich tworzenia, abyśmy znów nie zostali zaskoczeni pomysłami strony rządowej.

Szczególnie proszę o włączenie się do wspólnego działania SP DX Club, PK UKF, oraz pozostałe Stowarzyszenia i Kluby na co dzień współpracujące z PZK. To powinny być nasze wspólne projekty dokumentów. Musimy pamiętać, że im większa liczba tych organizacji zaangażuje się we wspólne działanie, tym będziemy silniejsi w czekających nas rozmowach.

 Jednocześnie dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom bez względu na ewentualnie dzielące nas poglądy i animozje, tym, którzy angażowali się w sprawy dotyczące przygotowywania propozycji jak i tym, którzy pracowali nad nimi w Sejmie. Nasza „bitwa” o przyszłość krótkofalarstwa w Polsce nie została zakończona, czeka nas w tym zakresie jeszcze wiele do zrobienia.

Szczególne wyrazy podziękowania składam Panu posłowi Januszowi Piechocińskiemu za dostrzeżenie problemów występujących na styku krótkofalowcy – administracja państwowa, spojrzenie przychylnym okiem na nasze hobby i oferowaną pomoc.

Jerzy Jakubowski SP7CBG
Prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,345,974 Unikalnych wizyt