PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3570 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Krótkofalarski Dzień Dziecka - 6 stycznia 2013
Opcje newsa
Amateur Radio Kids DayAmateur Radio Kids Day, czyli Krótkofalarski Dzień Dziecka jest akcją zapoczątkowaną przez ARRL - organizację skupiającą krótkofalowców w Stanach Zjednoczonych i bardzo szybko podchwyconą w innych krajach.
Zawsze obchodzony jest dwukrotnie w ciągu roku, kolejne - w niedzielę 6 stycznia i sobotę 22 czerwca 2013. Dzięki temu, że w tym samym czasie, na całym świecie młodzi operatorzy są obecni na pasmach amatorskich, tysiące dzieci pod opieką doświadczonych krótkofalowców mogą nawiązywać łączności ze swoimi rówieśnikami w wielu krajach, na różnych kontynentach.Po raz pierwszy w Polsce, dzięki działaniom klubu SP3POW i wsparciu klubów SP3KWA i SP3ZIR, obchody Krótkofalarskiego Dnia Dziecka zapoczątkowano 16 czerwca 2012 r. Wzięli w nim udział harcerze oraz dzieci z grupy ARISS Ostrów, przygotowujące się do szkolnego kontaktu z astronautą przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.
Oprócz udostępnienia radiostacji i przeprowadzenia wielu QSO, zorganizowano dla dzieci zawody w radiolokacji amatorskiej - łowy na lisa, a wcześniej w trzech ostrowskich szkołach odbywał się cykl lekcji krótkofalarskich. Edukacyjna i społeczna wartość takiego wydarzenia jest oczywista.Chcielibyśmy zaapelować do wszystkich klubów w Polsce o przyłączenie się do tej akcji. Pomysłów na przystąpienie do obchodów Amateur Radio Kids Day może być tyle, ilu chętnych do wzięcia w niej udziału. Od zaproszenia do radiostacji klubowych dzieci swoich czy sąsiadów, przez wejście we współpracę z chętnymi szkołami lub innymi placówkami oświatowymi, po współuczestnictwo w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywającym się tego samego dnia.
Wszystko to zależy tylko od Was. Właśnie Wy możecie pokazać piękno tego hobby całej rzeszy naszych przyszłych następców.
Do usłyszenia na pasmach.

Info: SP3AYA
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

67,429,393 Unikalnych wizyt