PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3323 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 10
Użytkowników online: 0
RSS

Informacja Prezesa PZK z dnia 26.03.2013
Opcje newsa
Informacja prezesa PZK (SP7CBG)Koleżanki i Koledzy
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, wszystkim Wam, Waszym Rodzinom i najbliższym składam najlepsze życzenia zdrowych i wesołych Świąt, smacznego jajka i mokrego, ale bez przesady, dyngusa.

Teraz nieco z innej beczki. Pomyślnie dla nas, krótkofalowców zakończyła się konferencja w Sejmie RP. Jej przebieg oglądało on-line wiele osób, nie tylko krótkofalowców. Informacja o jej przebiegu ukazała się również w wielu środkach masowego przekazu, również na stronie I Regionu IARU. Zagraniczni uczestnicy konferencji przesłali podziękowania za jej zorganizowanie do Marszałka Senatu i Pana Senatora Czeleja, również i dla mnie osobiście oraz dla członków PZK wpłynęły od nich  bardzo ciepłe i miłe podziękowania.

 I wydawało się, że nareszcie możemy spokojnie kontynuować podjęte przez środowiska radioamatorskie wspólne działania. Dlatego zaskoczeniem było, gdy na stronach OPOR-u ukazała się budząca we mnie kontrowersje informacja dotycząca zakończenia konsultacji społecznych projektów rozporządzeń w sprawie świadectw operatorskich oraz pozwoleń radiowych. Z wielką przykrością przeczytałem fragment tekstu dotyczący działalności PZK, a konkretnie działań podejmowanych przez wiceprezesa PZK Piotra SP2JMR, który nie ukrywam jest moją przysłowiową „prawą ręką”. Rozumiem, że Kolegom z OPOR-u nie podoba się z różnych przyczyn projekt rozporządzenia opracowany przez PZK – mają do tego prawo. W takim samym stopniu członkom PZK nie odpowiada projekt rozporządzenia opracowany przez OPOR, projekt, który zdaniem wielu, praktycznie niewiele nowego wnosi do obowiązujących przepisów i wprowadza wiele kontrowersyjnych zapisów, o czym informowałem swego czasu Kolegę Marka Ruszczaka SP5UAR, po zapoznaniu się z jego listem otwartym skierowanym do mnie osobiście i do Prezydium PZK.

Ale nie o tym chciałem teraz pisać. Stawiam sprawę w sposób jasny – od dnia dzisiejszego każdy atak skierowany przeciwko komukolwiek z członków władz PZK, a także organizacji, które PZK reprezentuje na mocy podpisanych porozumień, będę traktował jako atak skierowany osobiście przeciwko mnie i przeciwko organizacji, której jestem Prezesem. Wielokrotnie podkreślałem, że nie chcę żadnej wojny, żadnego wzajemnego obrzucania się błotem, będę rozmawiał z każdym chociażby najmniejszym stowarzyszeniem, klubem czy też z poszczególnymi osobami, ale pod jednym warunkiem, a warunkiem tym jest wzajemne szanowanie się i akceptowanie różnorodności poglądów. Tylko wówczas jest możliwe osiągnięcie wspólnego celu. Wielokrotnie apelowałem w tej sprawie również do członków naszego stowarzyszenia – wyzbądźmy się wzajemnych antypatii, a jeżeli tego nie jesteśmy w stanie zrobić, zachowajmy je wyłącznie dla siebie.

Koleżanki i Koledzy
Za kilkanaście dni czekają nas organizowane po raz pierwszy 80 lat temu przez Lwowski Klub Krótkofalowców, ogólnoświatowe zawody noszące od 50 lat nazwę SPDX Contest. To jedne z najstarszych zawodów międzynarodowych do uczestnictwa w których zapraszam możliwie największą grupę krótkofalowców polskich. Zachęcam również do zapoznania się z artykułem przekazanym nam przez dwóch Tomków SP5CCC i SP6T, którego pierwsza część znajdzie się w kwietniowym Krótkofalowcu Polskim, a całość będzie dostępna na stronie PZK. Przypominam, że dla najlepszych Oddziałów PZK ufundowane zostały puchary za zajęcie trzech pierwszych miejsc. Liczymy na dużą aktywność stacji polskich w tych zawodach, tym bardziej, że nie przypadają one w okresie świątecznym.

Jerzy Jakubowski SP7CBG
Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,346,483 Unikalnych wizyt