PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3570 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Kids Day w klubie SP3POW
Opcje newsa
Amateur Radio Kids DayKids Day w klubie SP3POW

Nasza stacja okolicznościowa SN0KDD rozpoczęła nadawanie krótko po godzinie 10:00. Po raz pierwszy prowadziliśmy fotorelację z wydarzenia na żywo. Zdjęcia z akcji sukcesywnie przez cały dzień ukazywały się w naszej galerii na stronie klubowej.

Od rana przy mikrofonie zasiadła Kasia SP3-27-029, którą dzielnie zmieniała Magda. Początkowo w klubie błogi spokój, nalot większej ilości dzieciaków zapowiadał się dopiero w godzinach popołudniowych. Jednak ledwie minęła godzina czternasta i już zwaliła się nam na głowy cała gromadka! Było wesoło, tłoczno... i skutecznie :)


Spod znaku SN0KDD pracowało 9 młodych operatorów - w tym dwie osoby które w czasie tej akcji po raz pierwszy chwyciły za mikrofon. 5 stycznia przeprowadziliśmy około 300 łączności nie tylko z Polską, ale również z kilkudziesięcioma innymi krajami.

Niekwestionowaną gwiazdą tej edycji Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży była 11-letnia Karolina, która niemal od zera i swoich pierwszych nieśmiałych QSO, wyrobiła się na doskonałego operatora. Nawet anglojęzyczni korespondenci nie byli w stanie zbić jej z tropu, a zaskoczeniem - głównie dla nas - było wtrącanie niemieckich słówek w relacjach z rozmówcami zza zachodniej granicy. Od mikrofonu trzeba było odrywać ją niemal siłą.


Cała reszta naszych młodych gości spisywała się również na medal, otrzymując pamiątkowe dyplomy Amateur Radio Kids Day. Wygląda też na to, że niektórzy będą się mogli ubiegać o kolejne trofea w postaci dyplomów JUNIOR OKRĘGI POLSKIE oraz JUNIOR AWARD. Chyba rośnie nam kolejny całkiem udany klubowy narybek...

Młode głosy słychać było z całego kraju. Pracowało sporo klubów, a kilka z nich miało operatorów młodszych niż my. Nawet ośmiolatki radziły sobie równie dobrze jak o wiele starsi koledzy. To wielka satysfakcja słyszeć tak wielki zapał i radość w ich głosach. Nie ma lepszej zachęty do dalszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży! Gratulacje dla instruktorów i ekip wszystkich klubów które wzięły udział w dzisiejszej akcji.

Do usłyszenia w edycji letniej Amateur Radio Kids Day - 14 czerwca 2014 r.Fotorelacja z Kids Day.

Jarek
SP3AYA
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

67,428,733 Unikalnych wizyt