PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3571 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Podsumowanie akcji 'Grudzień miesiącem YOTA'
Opcje newsa
YOTAPodsumowanie akcji 'Grudzień miesiącem YOTA'

yota
31 grudnia o północy zakończyła się akcja "Grudzień miesiącem YOTA 2015". Czynnych w eterze było 40 stacji, które łącznie wykonały 81517 QSO. Za więcej niż 5 łączności z różnymi stacjami YOTA można otrzymać dyplom - brązowy(5), srebrny(10), złoty(15) lub platynowy(25). Informacje o tym wydarzeniu można uzyskać na stronie akcji: http://www.ham-yota.com/december-yota-month/.
Z każdego kraju w akcji mogły wziąć udział dwie stacje. Jedynym reprezentantem Polski był Ostrowski Klub Krótkofalowców, pracujący pod znakiem okolicznościowym SP3YOTA. Zgodnie z założeniem, w większości QSO operatorami stacji byli młodzi członkowie klubu SP3POW.

Stacja SP3YOTA wykonała 2305 łączności z 59 krajami świata. Pracowaliśmy w modulacji SSB, CW, PSK31,63,125, FSK441, RTTY, SSTV i FM na pasmach od 3,5 do 145 MHz. Nie są to rezultaty na miarę naszych ambicji, ale możliwości. Z powodu umiejscowienia pomieszczenia klubowego w szkole, dostosowujemy się do rytmu pracy tej placówki. Odpada więc praca w nocy i święta. Do tego dochodzi czas poświęcony na naukę szkolną młodzieży i pracę opiekunów. W związku z tym musieliśmy ograniczać aktywność do godzin popołudniowo-wieczornych, lub weekendów. Propagacja niestety też nas nie rozpieszczała, często uniemożliwiając jakiekolwiek łączności w czasie kiedy np. wieczorem mogliśmy być przy radiu.

Na koniec prosimy o stosowanie się do informacji umieszczonych na stronie YOTA lub QRZ.COM dotyczących obrotu kartami QSL. Przypominamy, że naszym QSL managerem jest Brani, OM2FY (qsl@ham-yota.com). Karty QSL za pośrednictwem biura można oczywiście wysyłać, jednak organizatorzy dla ułatwienia pracy przy wysyłce tysięcy kart proszą o zamawianie za darmo na OQRS przez Clublog.
DIRECT QSL - pierwsza karta kosztuje 2,00 s64;. Każde następne QSO kosztuje 0,00 s64;.

Info: Jarek SP3AYA
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
PITax.pl
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

52,794,398 Unikalnych wizyt