PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3513 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 11
Użytkowników online: 0
RSS

XXVI Spotkanie integracyjne OT PZK w Warszawie
Opcje newsa
OT PZK wiadomościRelacja z XXVI spotkania integracyjnego oddziałów warszawskich PZK  ognisko sp5

11 marca 2017 roku oddziały OT-25, OT-37, OT-73 spotkały się na XXVI spotkaniu integracyjnym Warszawskich Oddziałów Terenowych PZK. Tak jak bywało w latach ubiegłych w spotkaniu tym uczestniczyli poza członkami PZK krótkofalowcy niezrzeszeni, nasze rodziny i sympatycy krótkofalarstwa.

W tym roku spotkanie odbyło się w innym miejscu niż wszystkie dotychczasowe spotkania. Tradycyjny Lasek na Warszawskim Bemowie został zamieniony na Ośrodek Ligi Obrony Kraju położony na malowniczym brzegu przepięknej rzeki Wisły. Możliwość zorganizowania spotkania w tym miejscu zawdzięczamy Włodzimierzowi Karczewskiemu SQ5WWK, który załatwił wszelkie formalności związane z tym przedsięwzięciem.

Spotkanie zainaugurowali prezesi Warszawskiego Oddziału Terenowego PZK i Praskiego Oddziału PZK, których to oddziały zorganizowały to spotkanie. W krótkim wystąpieniu nakreślone zostały frazy wspólnej obecności 3 oddziałów terenowych w Stolicy Polski oraz forma działalności która pozytywnie normuje zakres działalności pożytku publicznego określonego w statucie PZK, mimo iż każdy z oddziałów obrał nieco inny kierunek swojej działalności. Jest to przykład na to, że trzy OT PZK działając na jednym terenie jakim jest środowisko Warszawy i przyległych okolic mogą działać w nieco odmiennych warunkach, dążąc do wspólnego celu jakim jest rozwój krótkofalarstwa.

Odbyły się spotkania w grupach, gdzie można było spotkać się z osobami, które znamy tylko z łączności radiowych, nawiązać nowe znajomości oraz przedstawić problemy krótkofalarskie, które najłatwiej rozwiązać w grupie osób zainteresowanych naszym przepięknym hobby.

Miło nam było gościć operatora stacji SP0PZK Jurka SP3SLU, z którym można było wymienić refleksje na temat przekazu komunikatów PZK na falach eteru w każdą środę oraz na temat łączności pokomunikatowych.
Spotkanie było uświetnione tradycyjnym pieczeniem kiełbasek i wojskową grochówką, która w tym roku była wyjątkowo wyśmienita w wykonaniu Restauracji Neptun.

W XXVI spotkaniu uczestniczyło ok.150 osób, w tym 50 członków OT25, 24 członków OT37  i  10 członków OT73, które rotacyjnie przybywały na nasze spotkanie.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie, uwagi i refleksje dotyczące działalności WOT PZK i zapraszam na spotkanie w 2018 r.

Jurek SP5SSB

ognisko sp5
Foto: Basia SP5BS

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
PITax.pl
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

51,920,472 Unikalnych wizyt