PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3489 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 7
Użytkowników online: 0
RSS

Działania IARU w imieniu społeczności krótkofalarskiej 1. Regionu
Opcje newsa
IARU R1 NEWS
Działania IARU w imieniu społeczności krótkofalarskiej 1. Regionu

Ostatnie trzy miesiące były bardzo pracowitym okresem dla zespołu 1. Regionu IARU, który zajmował się zagadnieniami dotyczącymi widma częstotliwości radiowych leżącego w zakresie zainteresowań służby radiokomunikacyjnej amatorskiej, w ramach przygotowań do Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej ITU 2019 (WRC-19).

W kwietniu trwały rozmowy w ramach gremium CEPT SE24, na temat wpływu bezprzewodowej transmisji energii elektrycznej dla pojazdów elektrycznych (WPT-EV) na usługi radiowe w środowisku mieszkalnym. IARU nadal stoi na stanowisku, że potrzebne są ściślejsze limity emisji w celu ochrony usług (służb) radiokomunikacyjnych przed szkodliwymi zakłóceniami, a na poparcie rzeczonych obaw przedłożone zostało odpowiednie opracowanie.

W maju w Genewie spotkało się gremium ITU WP5A, a przedstawiciele IARU uczestniczyli w szczegółowych rozmowach na temat punktu 1.1 Agendy WRC - dotyczącego alokacji widma częstotliwości w zakresie 50-54 MHz w 1. Regionie ITU. Dyskusje te dotyczyły sposobów współdzielenia widma w tymże zakresie oraz szerokości widma niezbędnego dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej.

W czerwcu w Genewie spotkało się gremium ITU SG1 oraz jego grupy robocze, gdzie środowisko IARU było reprezentowane w ramach wielu zagadnień, a w największym stopniu - w kwestii wpływu WPT-EV na służby (usługi) radiokomunikacyjne, a także w kwestii wykorzystania widma powyżej 275 GHz.

W czerwcu w Tallinie w Estonii spotkało się ponownie gremium CEPT PTD, w celu rozważenia punktów porządku obrad WRC-19 w ramach swoich kompetencji. Przedstawiciele IARU byli obecni i ponownie uczestniczyli w rozmowach dotyczących punktu 1.1 (50 MHz) oraz punktu 9.1.6 (WPT-EV) porządku obrad WRC.

I na koniec, nieco później w czerwcu, przedstawiciele IARU obecni byli w Turku w Finlandii na posiedzeniu Grupy Przygotowawczej do Konferencji CEPT (CEPT CPG). IARU zapewnia Koordynatora ds. CEPT dla punktu 1.1 porządku obrad.

Równolegle ze spotkaniami w ramach CEPT oraz ITU, przedstawiciele IARU działali również aktywnie w innych regionalnych organizacjach telekomunikacyjnych w 1. Regionie (Afryka, Bliski Wschód oraz Rosja) - w zakresie tych samych zagadnień, a także w ramach grup roboczych CISPR - rozważając odpowiednie limity emisji zakłócających dotyczących WPT-EV, co będzie przedmiotem posiedzenia CISPR w Busan w Korei, jeszcze w tym roku.

Eksperci IARU ds. spektrum radiowego spędzają każdego roku wiele tygodni swojego czasu na przygotowaniach do opisanych powyżej posiedzeń, jak i na uczestnictwie w nich. IARU jest jedyną organizacją, której przedstawiciele są obecni na wspomnianych spotkaniach - reprezentując interes służb radiokomunikacyjnych amatorskich .


Adres informacji źródłowej: https://www.iaru-r1.org/index.php/91-spectrum/1798-iaru-speaks-for-the-region-s-amateur-radio-community

Autor informacji: Don Beattie, G3BJ - Przewodniczący Komitetu Wykonawczego 1. Regionu IARU

Tłumaczenie: Paweł Zakrzewski, SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU - PZK 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
PITax.pl
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

51,204,390 Unikalnych wizyt