Porozumienie KRS - PZRS
Dodane przez SP1THJ dnia 2007-02-17 / 23:17

W dniu 13 stycznia 2007 w siedzibie Klubu Radiolokacji Sportowej w Bydgoszczy odbyła się narada, na którą przybyli Krzysztof SP5HS ARDF Manager PZK, Jacek SP2LQC Prezes KRS oraz członkowie zarządu KRS w osobach Małgorzaty Wilczyńskiej SP2IVI Adama Dyrki SP2EDA , Stanisława Wilczyńskiego SP2FLE , Zbigniewa Mądrzyńskiego SP2JNK. Polski Związek Radioorientacji Sportowej reprezentowali Bogdan Bala i Tomasz Deptulski SP2RIP. Obrady przebiegały w mojej obecności.

W wyniku porozumienia ustalono zasady współpracy i udziału zawodników w imprezach organizowanych przez obydwa stowarzyszenia. Uzgodniono także zasady udziału zawodników PZRS w międzynarodowych imprezach sportowych organizowanych przez IARU. Porozumienie to ma kapitalne znaczenie dla rozwoju ARDF w SP i dla poprawy wyników osiąganych przez nasza reprezentację w zawodach międzynarodowych. Amatorska Radiolokacja Sportowa to często przedszkole dla krótkofalarstwa.

Wypracowany protokół uzgodnień stanowi z całą pewnością początek współpracy pomiędzy PZRS i PZK-KRS. Współpraca ta umożliwi wymianę doświadczeń, ale przede wszystkim przyczyni się do rozwoju i podniesienia poziomu tej dyscypliny bez względu na regulaminy i przepisy stosowane przez obie organizacje.

Piotr SP2JMR