Lekcja krótkofalarstwa w szkole.
Dodane przez SP3AYA dnia 2011-12-02 / 16:06
W związku z przygotowaniami do szkolnego kontaktu ARISS Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW rozpoczyna cykl lekcji krótkofalarskich w szkołach uczestniczących w programie.

Najbliższa taka lekcja odbędzie się już jutro, w sobotę, w Szkole Podstawowej w Lamkach. Następne w cyklu są Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wlkp, Zespół Szkół Technicznych oraz Uniwersytet Dziecięcy "Kraina Wiedzy" - Centrum Twórczego Kształcenia.

Zaczynamy ok. godziny 9:00 krótkimi podstawowymi informacjami dotyczącymi krótkofalarstwa oraz wyjaśnimy jak należy przeprowadzać łączności. Następnie dzieciaki będą miały czas na spróbowanie swoich sił "w eterze". Zdajemy sobie sprawę z tego, że po tak krótkim przygotowaniu, do tego pod wpływem emocji, dzieci nie będą w stanie przeprowadzać profesjonalnych łączności.
Jednak uważamy, że najważniejsze jest złapanie bakcyla, zainteresowanie, pasja... a czas na szlifowanie umiejętności nadejdzie chwilkę potem, kiedy uczestnicy będą świadom tego po co, dlaczego i w jakim celu jest to potrzebne.

W związku z tym zwracamy się z prośbą i apelem do braci krótkofalarskiej o aktywny udział i reakcję na wywołania na pasmach podawane przez dziecięce głosy, serdeczność i pobłażliwość na ewentualne potknięcia małych rozmówców. Mamy nadzieję, że w przyszłości przynajmniej część z nich pokusi się o zdanie egzaminu i zostaną pełnoprawnymi radioamatorami.

Będziemy aktywni lokalnie na paśmie 145 MHz, oraz szerzej na 3,7 oraz 7 MHz, w zależności od panujących aktualnie warunków.

Vy 73 Jarek SP3AYA