70 rocznica powstania Armii Krajowej
Dodane przez SP5NHV dnia 2012-07-31 / 03:13
W okresie od 1 lipca do 30 września 2012 r. będę pracował pod znakiem okolicznościowym HF70DZIDEK.
"Dzidek" był pseudonimem partyzanckim mojego śp. Ojca kpt. Zdzisława Nawrota, członka 1 Batalionu Jędrzejowskiego Pułku Piechoty Armii Krajowej (region Radomsko-Kielecki "Jodła"). Po zakończeniu wojny został przez ówczesne władze PRL-owskie aresztowany i skazany na więzienie.
W wolnej Polsce był członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej korpusu "Jodła" w Warszawie. Został odznaczony m.in. krzyżem Armii Krajowej. Zmarł w Warszawie 16.12.2005 r.
Pracując pod tym znakiem okolicznościowym oddaję hołd wszystkim członkom AK oraz pamięci mojego Ojca - żołnierza Armii Krajowej.
Armia Krajowa, mająca ogromny wkład w walkę z hitlerowskim okupantem, zasługuje na pamięć i cześć ze strony wszystkich Polaków. Działania krótkofalowców w akcji "Armia Krajowa 70" niech będą przypomnieniem, że poniesione ofiary nie poszły na marne. Z przelanej krwi w okresie niemieckiej okupacji, a także w okresie zniewolenia komunistycznego, powstała w roku 1989 tak długo oczekiwana suwerenna i niepodległa Polska.

Serdecznie zapraszam do łączności.
Karty QSL via SP5NHV (via biuro OT37 lub direct).

Włodek SP5NHV