1 X -Barbakan, Pomnik Małego Powstańca
Dodane przez SP5ELA dnia 2013-09-30 / 20:42
Koleżanki i Koledzy

Od naszego Kolegi Druha phm Piotra Stanisławskiego – Szefa Wydziału Specjalności GK ZHP i jednocześnie Inspektora Łączności GK ZHP otrzymałem list, którego treść przekazuję Wam poniżej.  W nawiązaniu do jego treści, namawiam Was wszystkich do nawiązywania łączności w dniu 1 października br. ze stacją  SP5ZHP.
Jerzy Jakubowski SP7CBG
Prezes PZK


Druhny i Druhowie,
Koleżanki i Koledzy krótkofalowcy,
Na początku trochę wspomnień:
30 lat temu zadzwonił telefon a głos w słuchawce powiedział krótko: za 10 min w harcówce w umundurowaniu galowym. Nie wiedziałem o co chodzi i co się dzieje. Zbiórka alarmowa! Autobusem wraz z całą moją drużyną pojechaliśmy na plac przed Teatrem Wielkim a stamtąd wraz z innymi harcerzami przeszliśmy pod Barbakan. Wtedy stało się wszystko jasne – Pomnik Małego Powstańca. Odsłonięcie.  I nawet zimny październikowy  wieczór, nie był w stanie przyćmić  tych emocji a przemarsz harcerskiej wiary, pozostał w moje pamięci po dziś dzień

            Dziś, po 30 latach już jako łącznościowiec – krótkofalowiec, chcę przypomnieć Dh i Dh, kolegom krótkofalowcom i całemu światu co się wtedy działo i jak bardzo było to dla Nas  - harcerzy, ważne. Chciał bym i o to was proszę by w tym dniu radiostacji harcerskich nie zabrakło w eterze. Wdzięczny Wam będę za udział i przekazywanie informacji o tym wydarzeniu.
Jeśli ktoś się chce do Nas przyłączyć, będziemy od 18,00 nadawali z Barbakanu, przy Pomniku Małego Powstańca ul. Podwale.
Słychać Nas będzie na paśmie 3,5 MHz i na 144 MHz. Szczegóły na stronie www.qrz.com SP5ZHP.

Do zobaczenia i do usłyszenia!
Czuwaj!

Szef Wydziału Specjalności GK ZHP
phm Piotr "Broda" Stanisławski HR
CKŁ przy GK ZHP - SP5ZHP
HKŁ SP5ZHJ