Kids Day już w najbliższą sobotę!
Dodane przez SP3AYA dnia 2014-06-19 / 22:26
Krótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży już w najbliższą sobotę, 21 czerwca. Taki międzynarodowy, radioamatorski Kids Day, to doskonały sposób na wprowadzenie młodego człowieka w magię krótkofalarstwa! W wielu krajach świata cieszy się ogromną popularnością i jest promowany przez narodowe organizacje radioamatorskie.

Otwórzmy drzwi klubów krótkofalarskich, niech "mali ludzie" zasiądą przed mikrofonami naszych stacji. Będziemy zadziwieni jak szybko dzieci opanują zasady jakie obowiązują w pracy na pasmach i zaczną nawiązywać pierwsze samodzielne łączności.

Krótkofalarski Dzień Dzieci odbywa się w styczniu i czerwcu każdego roku, oferując klubom w kraju i na świecie możliwość promowania radioamatorstwa wśród młodzieży. Każda szkoła do której zwrócilibyśmy się z propozycją zorganizowania takiej aktywności przyklaśnie tej inicjatywie i przystąpi do akcji z największym zaangażowaniem. Podzielmy się radością z uprawiania naszego hobby z własnymi dziećmi i wnukami - lub nawet z dziećmi z sąsiedztwa. Poświęćmy trochę czasu, dla rozpropagowania Amateur Radio wśród młodych ludzi, aby mogli wzbogacać swoje zainteresowania i iść ciekawszą drogą w przyszłość.

Nikt nie narzuca nam odgórnych nakazów jak mamy zorganizować sobie ten dzień. Możemy uczestniczyć w tym tak dużo lub tak mało, jak tylko zechcemy. Pamiętajmy o tym, żeby pracować ponownie z tą samą stacją, jeśli zmieni się młody operator. Bądźmy wyrozumiali, jeśli dzieci popełnią początkowe błędy. Jesteśmy dla nich starszymi nauczycielami, którzy zawsze kulturalnie i z uśmiechem potrafili naprowadzić na właściwe tory.

Więcej informacji na www.kidsday.sp3pow.pl. Jest tam do pobrania bezpłatny dyplom uczestnictwa, który można wypełnić i wydrukować samodzielnie (dostępny również na stronie internetowej PZK).

Zachęcamy wszystkich, aby opublikowali swoje opowiadania i zdjęcia z udziału w Krótkofalarskim Dniu Dzieci i Młodzieży. Prosimy o przysyłanie materiałów na adres klub@sp3pow.pl lub na klubowe forum. Postaramy się, aby najciekawsze zostały umieszczone na portalu PZK, a autorzy otrzymali miłe upominki które zostaną też rozlosowane wśród zgłoszonych uczestników.

Pozdrawiam
Jarek SP3AYA