Akcja "SONDA - 2015"
Dodane przez SP5ELA dnia 2015-08-30 / 16:53
Akcja dyplomowa "SONDA 2015"   Dyplom Sonda

Duże zainteresowanie w zeszłym roku akcją "Sonda" skłoniło organizatorów do kontynuacji akcji i tak we wrześniu br. odbędzie się akcja dyplomowa SONDA 2015. W tej edycji zostanie zorganizowany dodatkowo konkurs dla nadawców w okresie od 25.09. do 27.09.2015 r.

W konkursie za pierwsze trzy miejsca, uczestnicy będą mogli zdobyć atrakcyjne nagrody nawiązujące do tegorocznego hasła "Wspieramy energię odnawialną".

Za spełnienie minimalnych wymagań określonych w regulaminie, każdy kto złoży aplikację do kontroli otrzyma mailem dyplom w wersji elektronicznej. Za przeprowadzone łączności i nasłuchy zostaną przesłane okolicznościowe karty QSL.

Zapraszamy do odwiedzania strony http://sp5kvw.com na której znajduje się regulamin akcji. Zespół SONDY 2015 składa się z 10 operatorów, którzy używają 10 różnych znaków.

Akcja została zainicjowana indywidualną pracą Leszka SQ4AVD w 2013 r pod znakiem SN4SONDA, ma ona na celu ocalenie od zapomnienia jeden z pierwszych programów popularno-naukowych realizowany w TVP. Program ten zgodnie z relacjami operatorów spotkanymi w trakcie akcji dyplomowej wpłynął na wiele życiowych decyzji. Była to okazja do przypomnienia osób uczestniczących w w/w programie - zarówno prowadzących A. Kurka i Z. Kamińskiego oraz ich współpracowników. Wśród naszych kolegów wielu wspominało że miało kontakt osobisty z nimi.

W 2014 r. w 37 rocznicę emisji I odcinka programu SONDA w akcji wzięło udział 4 865 stacji o niepowtarzalnych znakach. Operatorzy stacji okolicznościowych pracowali na pasmach w szczególności KF z uwzględnieniem warunków propagacyjnych dla naszego SP. Łącznie przez 6 stacji przeprowadzono 10 065 QSO.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i zapraszamy do udziału w akcji SONDA.

Zespół SONDA 2015

Dyplom Sonda