XXVI Spotkanie integracyjne OT PZK w Warszawie
Dodane przez SP5ELA dnia 2017-03-13 / 21:24
Relacja z XXVI spotkania integracyjnego oddziałów warszawskich PZK  ognisko sp5

11 marca 2017 roku oddziały OT-25, OT-37, OT-73 spotkały się na XXVI spotkaniu integracyjnym Warszawskich Oddziałów Terenowych PZK. Tak jak bywało w latach ubiegłych w spotkaniu tym uczestniczyli poza członkami PZK krótkofalowcy niezrzeszeni, nasze rodziny i sympatycy krótkofalarstwa.

W tym roku spotkanie odbyło się w innym miejscu niż wszystkie dotychczasowe spotkania. Tradycyjny Lasek na Warszawskim Bemowie został zamieniony na Ośrodek Ligi Obrony Kraju położony na malowniczym brzegu przepięknej rzeki Wisły. Możliwość zorganizowania spotkania w tym miejscu zawdzięczamy Włodzimierzowi Karczewskiemu SQ5WWK, który załatwił wszelkie formalności związane z tym przedsięwzięciem.

Spotkanie zainaugurowali prezesi Warszawskiego Oddziału Terenowego PZK i Praskiego Oddziału PZK, których to oddziały zorganizowały to spotkanie. W krótkim wystąpieniu nakreślone zostały frazy wspólnej obecności 3 oddziałów terenowych w Stolicy Polski oraz forma działalności która pozytywnie normuje zakres działalności pożytku publicznego określonego w statucie PZK, mimo iż każdy z oddziałów obrał nieco inny kierunek swojej działalności. Jest to przykład na to, że trzy OT PZK działając na jednym terenie jakim jest środowisko Warszawy i przyległych okolic mogą działać w nieco odmiennych warunkach, dążąc do wspólnego celu jakim jest rozwój krótkofalarstwa.

Odbyły się spotkania w grupach, gdzie można było spotkać się z osobami, które znamy tylko z łączności radiowych, nawiązać nowe znajomości oraz przedstawić problemy krótkofalarskie, które najłatwiej rozwiązać w grupie osób zainteresowanych naszym przepięknym hobby.

Miło nam było gościć operatora stacji SP0PZK Jurka SP3SLU, z którym można było wymienić refleksje na temat przekazu komunikatów PZK na falach eteru w każdą środę oraz na temat łączności pokomunikatowych.
Spotkanie było uświetnione tradycyjnym pieczeniem kiełbasek i wojskową grochówką, która w tym roku była wyjątkowo wyśmienita w wykonaniu Restauracji Neptun.

W XXVI spotkaniu uczestniczyło ok.150 osób, w tym 50 członków OT25, 24 członków OT37  i  10 członków OT73, które rotacyjnie przybywały na nasze spotkanie.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie, uwagi i refleksje dotyczące działalności WOT PZK i zapraszam na spotkanie w 2018 r.

Jurek SP5SSB

ognisko sp5
Foto: Basia SP5BS