Akcja poszukiwawcza SP EmCom Wielkopolska
Dodane przez SQ3TGV dnia 2017-12-27 / 20:42
W nocy 26.12.2017 otrzymaliśmy informacje o zaginionej kobiecie - nie czekając wraz zaprzyjaźnioną jednostką WOPR Neptun postanowiliśmy włączyć w pomoc poprzez organizację poszukiwań. Radia są, ratownicy są i chęci także... Nieważne, że minęło już 6 dni - nie czekaliśmy, utworzyliśmy grupę na facebook'u - na poszukiwania przyszło ponad 50 osób! W tym zgłosiły się jednostki OSP: OSP Wysocko Małe, OSP Sobótka, OSP Skalmierzyce, iOSP Czarny Las.

O godz. 12:00 rozstawiliśmy stanowisko dowodzenia - rozdaliśmy mapy oraz rysopis zaginionej kobiety poszczególnym grupom. Koordynację działań prowadziliśmy ze stacji mobilnej oraz stacji sztabowej - Piotra SP3QDX. Po 2 godzinach działania przenieśliśmy w inny obszar miasta Ostrowa Wielkopolskiego - ponownie doszło do rozstawienia grup. Po kilku minutach na radiu usłyszeliśmy "Poszukiwana odnaleziona!". Niestety... w pobliskiej rzece.

Pragnę podziękować krótkofalowcom z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy włączyli się w niesienie pomocy! Powyższa sytuacja pokazuje, że jesteśmy w stanie sprawnie działać w terenie. Teraz mamy świadomość, że rodzina, pomimo tragicznego finału będzie mogła pochować swoją bliską...

Artykuł i zdjęcia dostępne są tutaj: http://www.tubaostrowa.pl/aktualnosci/czytaj/7463/Spontanicznie-pokazali-ze-sie-da
Film z akcji na naszym Fanpage SP EmCom Wielkopolska: https://pl-pl.facebook.com/wasr.pzk/

Info: Błażej SQ3TGV