Audycja w TV Biznes
Dodane przez sp3iq dnia 2009-04-10 / 12:57

W dniu 08 kwietnia 2009 (środa) krótko przed godziną 15.00 Adam SQ5WAA poinformował Bogdana SP3IQ, że jako PZK mamy możliwość wejścia na żywo na antenie telewizji TV Biznes w grupie medialnej PULS Biznesu, w dniu następnym, to jest we czwartek 09 kwietnia dokładnie o godz. 10.45 i jest to jedyny wolny termin w tym okresie. Na podjęcie decyzji było ok.30 minut, ponieważ o godz. 15.00 telewizja zamyka ramówkę na dzień następny.

Z uwagi na krótki czas do pojęcia decyzji, Bogdan SP3IQ zdążył sprawdzić kto może wystąpić, kolejne telefony w kolejności SP9MRO, SP6IEQ, SP5CCC, SP9HQJ dały efekty negatywne, nikt nie miał czasu się tym zająć. Ponieważ sytuacja taka może się już nie powtórzyć, z kolei media byłyby nam potrzebne do wyrażenia sprzeciwu wobec projektów Rozporządzeń Ministerstwa Środowiska, Bogdan SP3IQ podjął decyzję o przyjęciu oferty PULSU Biznesu, mimo, że zdawał sobie sprawę, o możliwej "klapie" z podaniem informacji, że przedstawiciele PZK nie przyjechali.

W tej sytuacji przed kamerami na żywo zgodził się wystąpić Janek SP2JLR, który od dwóch tygodni zastępuje prezesa PZK. Wieczorem we trójkę Zygmunt SP5ELA, Adam SQ5WAA i Janek SP2JLR uzgodnili "scenariusz" audycji. W tym czasie a praktycznie aż do momentu wejścia do studia nie znaliśmy formy spotkania. W rzeczywistości była to rozmowa dziennikarza i zaproszonego gościa - osoby funkcyjnej z Polskiego Związku Krótkofalowców, takie były wymagania telewizji, na temat krótkofalarstwa.

Krótko 8 minut, historia, co robimy, w czym jesteśmy przydatni społeczeństwu i nasze problemy. Wywiad prowadził redaktor Andrzej Nierychło, bardzo przychylny krótkofalarstwu i profesjonalista w każdym calu. Program miał zasygnalizować, że w walce o nasze prawa jesteśmy w stanie sięgnąć do tak potężnych narzędzi jakim są ogólnopolskie media elektroniczne. Program poszedł i cel został osiągnięty.

Na koniec tej informacji, prezydium ZG PZK składa podziękowanie Adamowi SQ5WAA za zorganizowanie kontaktu z telewizją TV Biznes w grupie medialnej PULS Biznesu.

Audycję można obejrzeć, jest dostępna w internecie:

http://www.tvbiznes.pl/PLIKI/download//P_0409_Dabrowski_Jan_1005.avi

Info SP3IQ i SP2JLR