GRUPA MIŁOŚNIKÓW KONWERSACJI RADIOTELEGRAFICZNEJ
Dodane przez SP7VV dnia 2009-10-28 / 16:03
Witam Wszystkich !!!

Maciek SP7VVK z Wielunia.
Tradycyjnie już zacznę od podziękowań za wszystkie e-maile ,sms-sy i telefony będące reakcją na wcześniejsze propozycje " konwersacji radiotelegraficznych ".
Od kilkunastu dni daje się zauważyć wyrażny wzrost aktywności stacji SP / SQ i polskojęzycznych.Już sam ten fakt cieszy bardzo , a jeszcze bardziej ,że odbywa się to w sposób skoordynowany na QRG 3.570 KHz.Pojawiający się koledzy wyrażają pozytywną opinię na temat idei częstotliwości dla konwersatorów , jak i jej doboru.Wydaje się być " spokojną " na tle pasma a co za tym idzie zachęcającą do pracy.W ostatnim tygodniu obserwowałem i pracowałem z wieloma stacjami SP/SQ ,które z łezką w oku wspominały niedawne jeszcze czasy,kiedy to radiotelegrafia była ulubioną emisją wielu, wielu polskich krótkofalowców , kiedy takie łączności były standardem, kiedy odbywały się z częstotliwością równą dzisiejszym łącznościom fonicznym. W ciągu tych kilku dni miałem przyjemność spotkać się z prawdziwymi mistrzami tej umiejętności m.in . G/SP3CW,SP6BLV,SP7IVO, ale też z kolegami dużo mniej zaawansowanymi ,którzy doskonale odnależli sie na CW.Wszyscy mamy dobra zabawę. Pojawiają się stacje małej mocy , ale na spotkaniu QRP w Burzeninie było dużo ,dużo więcej chętnych zainteresowanych konwersacjami ,ktorzy mobilizowali mnie do " akcji ." Pojawiajcie się koledzy !!!! Bez oporów .Wszyscy ćwiczymy.Zauważyłem , że najwiekszy ruch przypada pomiędzy godziną 19 a 23 czasu SP z wyrażną przerwą w czasie emisji Dziennika Telewizyjnego w TVP.Chetni do pracy radiotelegraficznej pojawiają się w tym przedziale czasowym najczęściej.Okazało sie ,że to najbardziej "gorący " okres do konwersacji . I niech tak zostanie . To pokazała praktyka.Zachęcam więc wszystkich chętnych do maksymalnego uczestnictwa w tych godzinach - mianowicie 19 - 23 czasu SP.
W rozmowach pojawił się pomysł aby Niedzielę uczynić dniem najbardziej zobowiązującym do spotkania eterowego.Dla wszystkich oczywiście a szczególnie dla tych , którzy nie moga tego uczynić w tygodniu.Pomysł wydaje się być ciekawy .QRG 3.570 KHz sprawdza sie więc idziemy dalej. USTALAMY NIEDZIELĘ 10 RANO i 10 WIECZÓR jako termin NAJWAŻNIEJSZY dla naszej społeczności.W zależności oczywiście od naszych możliwości .Cały czas obowiązuje pełna swoboda .Terminy te mają tylko charakter instrukcyjny i mają usystematyzować naszą pracę dla naszej satysfakcji.
Takie były najczęściej proponowane.Bez tego pozostaje tylko chaos i równia pochyła.
Tak więc radiotelegrafiści do kluczy.Doskonalmy nasze umiejętności w trakcie ciekawych i sympatycznych łączności.
Pozdrawiam serdecznie
Maciek SP7VVK
Tel. 601 288 477 e mail : sp7vvk@gmail.com